2049/7140
Alterfigur/Epamaske udskåret bemalet træ. Yoruba, Ekiti regioen. Nigeria. H. 95 cm.
Proveniens: Ex. gammel dansk privatsamling.
Afslag og tørkesprækker.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag