2049/​7140

Alterfigur/Epamaske udskåret bemalet træ. Yoruba, Ekiti regioen. Nigeria. H. 95 cm.

Proveniens: Ex. gammel dansk privatsamling.

Afslag og tørkesprækker.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag