1515/158
Louis XVI armstol af mahognipoleret træ, lyreformet ryg, sæde med fransk flet. 18. årh.s slutning.
Det ene armlæn knækket. Ridser og mærker. Brugsslitage. Ormehuller.
Ældre malerier og møbler, 6. april 2015
Vurdering
Hammerslag