1515/​158

Louis XVI armstol af mahognipoleret træ, lyreformet ryg, sæde med fransk flet. 18. årh.s slutning.

Det ene armlæn knækket. Ridser og mærker. Brugsslitage. Ormehuller.

Ældre malerier og møbler, 6. april 2015

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK