1402/1130
Perlehalskæde af forgyldt sterling sølv prydet med ferskvands kulturperler samt facet- og cabochonslebne agat og kvarts i røde nuancer. L. ca. 62 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 8. januar 2014
Vurdering
Hammerslag