1917/1671
Russisk kande af porcelæn i form af påfugl, dekoreret i farver og guld. Lomonosov Porcelainsfabrik, 20. årh. H. 20.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag