2009/56
Rejsekuffert beklædt med imprægneret lærred, beslag af patineret messing. Indvendigt med skuffer, bøjlestang og skoposer. Mærket Moritz Mädler, Leipzig. 1930–40'erne. H. 122. L. 53. B. 55. Udslået L. 110.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag