2441/​126

Opsats af terrakotta med indsats af terrakotta, dekoreret i farver og forgyldning med palmetter og ornamentik. Stemplet. L. Hjorth, 55. 19. årh. H. 37,5. Diam. 33.

Enkelte mindre kanthak. Slid på bemaling. Brugsslitage. Indsats med aflejringer.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag