2125/788
Elsa & Nordahl Solheim
Et par lænestole med stel af formbøjet palisander, betrukket med brunt knapsyet læder. Udført og mærket hos Rybo Rykken & Co. 1970–80'erne. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag