Gertrud Vasegaard (f. Rønne 1913, d. 2007)
To cirkulære fade af stentøj dekoreret med gråhvid glasur med blåglaseret geometrisk dekor. Sign. monogram. Unika. H. hhv. 3,1 og 3,4. Diam. hhv. 18,5 og 20,3. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Begge fade med større reparationer og revner. Se venligst detaljefotos.
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||