2032/292
Russisk ikon forestillende propheten Elias i ørkenen og hans færd til himlen. Tempera på træ. 19. årh. 31×26.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud