1507/127
J. P. Wildenradt (f. Helsingør 1861, d. Provence 1904)
Udsigt fra Møllebakken mod Frederiksborg Slot i solopgang. Sign. J. P. W. Olie på træ. 14×21.
Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 9. februar 2015
Vurdering
Hammerslag