2142/61
Vilhelm Rosenstand (f. København 1838, d. sst. 1915)
Portræt af en siddende ung kvinde i egnsdragt. Sign. Vilh. Rosenstand 1906. Olie på lærred. 84×61.
Retoucheringer. Krakeleringer og enkelte minimale afskalninger samt ridser. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag