1804/966
Dansk design
Loftslampe med to skærme af messing og sortlakeret metal, ophængt i ramme af sortmalet træ. 1960'erne. Skærmhøjde 20.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. januar 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|