1842/93
Ubekendt maler, ca. 1900
Skibsportræt af en britisk bark på åbent hav. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 46×62.
Flere større reparationer/retoucheringer samt krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 15. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag