1822/​1596

To Kellinghuse øreskåle og fad, dekorerede i polykrome farver med blomster. 19. årh. Skål ekskl. øre Diam. 12. Fad. 29. (3)

Restaureret. Revner. Mindre glasurafskalninger og krakeleringer.

Varia, 31. maj 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK