1822/1596
To Kellinghuse øreskåle og fad, dekorerede i polykrome farver med blomster. 19. årh. Skål ekskl. øre Diam. 12. Fad. 29. (3)
Restaureret. Revner. Mindre glasurafskalninger og krakeleringer.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag