899/1344
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Le Vieux Roi”, 1959. Sign. Picasso, 194/200. Litografi. Bladstørrelse 68×51.
Litteratur: Bloch 869.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020
Vurdering
Hammerslag