324/4
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
Poul Henningsen: “Koglen”. Pendel med lameller af hvidlakeret metal. Tegnet 1958. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 48.
Brugsslitage. Snavset. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Tvangssalg, 5. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud