1831/788
Dansk møbeldesign
To-personers sofa med stel af bejdset bøg, betrukket med grønt møbelstof. 1940'erne. L. 134.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds, slitage og pletter.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag