2203/112
Georg Eduard Otto Saal (f. Koblenz 1818, d. Baden-Baden 1870)
Solnedgang over en sø med bjerge i horisonten. Sign. G. Saal, 1854. Olie på lærred. 18,5×23.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud