1925/99
Alfred Olsen (f. Fejø 1854, d. København 1932)
Parti fra Venedig. Sign. Alfred Olsen, Venezia. Olie på lærred. 40×27.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 17. juni 2019
Vurdering
Hammerslag