2043/​86

Lysekrone med stel af messing, behængt med talrige prismer. Louis XVI stil. 20. årh. H. 80. Diam. 45.

Brugsslitage. Enkelte manglende prismer.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

1.600 kr.

1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.