Reinhoud d'Haese (f. Geraadsbergen 1928, d. Paris 2007, )
To små figurer. Usign. Forsølvet franskbrød (Mie de pain). H. 6 og H. 4. Tilhørende sorte træsokler. (2)
Proveniens: Ejner Madsen, Silkeborg. Siden nedarvet i dennes familie. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
God original stand. Sølvet oxideret.
CoBrA, 12. december 2023
15 bud