Ubekendte malere, 19. årh.
En samling af seks miniatureportrætter forestillende seks damer. Usigneret. Gouache på ben. Varierende mål fra 5,5×5,5 til 7,5×7,5. (6).
Mindre aldersrelateret slitage. Ét portræt med afskalninger, krakeleringer og retoucheringer, ét portræt med afskalninger samt glas itu, andre med enkelte afskalninger. Undersøgt i rammer.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2019