2120/​144

Figur af patineret bronze i form af dansende faun. Efter Antikken. Usigneret. 19. årh. H. 16.

Ridser og mærker. Soklen med revne og manglende del af kanten.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK