2138/82
Jørgen Dahl (f. Vallensbæk 1825, d. København 1890)
Marine med damper, skonnert, sejlbåde og robåd ud for en kyst. Sign. J. Dahl 1886. Olie på lærred. 63×95.
Afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag