1445/1554
Smalt Movado dobbeltkapslet lommeur af 18 kt. guld, rillet kasserand, gylden skive med romertal og små sekunder, signeret Movado Sureté, støvkapsel af guld. Ca. 1920–1930. Vægt ialt 63 gr. Kassediam. 47 mm.
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 6. november 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud