1908/37
Hans Dahl (f. Hardanger 1849, d. Sogn 1937)
Bjerglandskab ved en sø. Sign. Hans Dahl Vegerhas (?) 15. juni 1911. Olie på lærred. 42×39.
Minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag