12203/162
Alessandro Moschetti
Titelblad, kort samt 41 prospekter fra Rom. 1846 Tryksign. Radering på papir. Fra Raccolta Delle Principali Vedute di Roma Antica e Moderna l'Anno 1846. Bladstørrelse 28 x 43.
Omslag, titelblad og kort med en del håndteringsmærker. Pletter og skjolder. 8 plancher beskåret. De øvrige plancher gennemgående pæne og rene.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag