12203/​162

Alessandro Moschetti

Titelblad, kort samt 41 prospekter fra Rom. 1846 Tryksign. Radering på papir. Fra Raccolta Delle Principali Vedute di Roma Antica e Moderna l'Anno 1846. Bladstørrelse 28 x 43.

Omslag, titelblad og kort med en del håndteringsmærker. Pletter og skjolder. 8 plancher beskåret. De øvrige plancher gennemgående pæne og rene.

Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK