2116/301
Et par små tyske barok stager af sølv, balusterformede stammer, runde, fligede fodstykker, graveret med senere grevekronet monogram. Lødighed 12. Görlitz, 18. årh. Vægt 423 g. H. 16 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En fodkant let bulet.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag