Edgar Hofschen (f. Tapiau, Ostpresussen 1941)
“Modifikation E”, 1975. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på lærred. 160×143. Uindrammet.
Proveniens: Galerie de Gestlo, Hamburg, Tyskland (stempel på bagsiden). Proveniens: Galerie Arnesen, København.
Behov for rensning. Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 8. december 2020