Anja Kjær (f. 1956)
Amforaformet gulvvase af rødt glas, delvist sandblæst overflade med motiver af blomster og blade. Sign. Anja Kjær 2000. Unik. Udført hos Holmegaard. H. 55,5.
Erhvervet af nuværende ejere i Royal Copenhagens forretning på Amager Torv.
Få overfladeridser og brugsspor.
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
17 bud