1946/147
Stort rundt serveringsfad samt 12 små dækketallerkener af sølv. Lødighed 800. Sandona Vicenza, Italien 20. årh. Vægt 3682 gr. Diam. 39 og 20 cm. (13)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag