1946/​147

Stort rundt serveringsfad samt 12 små dækketallerkener af sølv. Lødighed 800. Sandona Vicenza, Italien 20. årh. Vægt 3682 gr. Diam. 39 og 20 cm. (13)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

(Autobud) 7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK