1946/​147
Stort rundt serveringsfad samt 12 små dækketallerkener af sølv. Lødighed 800. Sandona Vicenza, Italien 20. årh. (13)

Be­skriv­el­se

Stort rundt serveringsfad samt 12 små dækketallerkener af sølv. Lødighed 800. Sandona Vicenza, Italien 20. årh. Vægt 3682 gr. Diam. 39 og 20 cm. (13)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Sølv ▸ Ældre sølv

Vur­dering

8.000 kr.

Hammerslag

7.500 kr.

(Autobud) 7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
(Autobud) 4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.