2031/836
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Reolvæg af birk, bestående af fire bogkasser, tre moduler med skuffer, skab af birk og fem sokler. Udført hos Montana. Sektioner: H./B. 70. D. 30. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Fem moduler med hvid bagbeklædning. To med huller i bagbeklædning til ledninger.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud