J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
Portræt af Willumsens yngste datter Anse. Sign. J.F.W. 1911. Olie på lærred. 50×37.
Proveniens: Grosserer Christian Tetzen-Lunds samling. Stempel TL på bagsiden af lærredet. Proveniens: Collection G.A. Hagemann, Sverige. Stempel på bagsiden af lærredet.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021