2044/192
Alexandre Duverger. 19. årh.
Buste af bisquit i form af ung kvinde med kyse, sign. Alex. Duverger 1898. Base af blåglaseret porcelæn. Limoges. H. 47/58 cm.
Enkelte brændingsfejl ved flæse.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag