2044/​192

Alexandre Duverger. 19. årh.

Buste af bisquit i form af ung kvinde med kyse, sign. Alex. Duverger 1898. Base af blåglaseret porcelæn. Limoges. H. 47/58 cm.

Enkelte brændingsfejl ved flæse.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag