2005/702
Ubekendt designer
Et par Art Deco sengeborde af birk, front med nedfaldslåge bag hvilke rum og skuffe. 1930erne. H. 52. B. 54. D. 38,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag