2109/​10

Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)

“Lady”. Sign. Simon Simonsen, 1897, Lady. Olie på lærred. 26×23.

Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK
10.000 DKK