2109/10
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
“Lady”. Sign. Simon Simonsen, 1897, Lady. Olie på lærred. 26×23.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag