1947/​896

Carl Halier (f. 1873, d. 1948)

Kande af stentøj, Kgl. P., dekoreret med gulgrøn glasur. Sign. monogram. H. 17.

Almindelig brugsslitage. Mindre glasurbobler / brændingsfejl.

Moderne kunst og design, 19. november 2019

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK