2015/557
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Fritstående to-personers sofa med stel af valnød, sider, ryg samt løse sædehynder betrukket med let patineret cognacfarvet skind. Model PJ 60. Udført hos P. Jeppesen, St. Heddinge. L. 152.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|