1831/815
Ib Braun (f. Hvidovre 1933, d. Greve 2003)
Abstrakt komposition. Sign. Figur af patineret bronze på base af træ. H. inkl. base 52.
Proveniens: Købt direkte fra kunstneren i 1982.
Mindre håndteringsmærker. Afslag på base.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
17 bud