2441/810
Gertrud Vasegaard (f. Rønne 1913, d. 2007)
“Gemina”. Thekande af porcelæn dekoreret med blåglaserede mønstre. Forsynet med hank af bambus beviklet med flet. Stemplet monogram, 42/14621. Kgl. P. H. inkl. hank 22,5.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Indvendigt med brugstegn.
Vurdering
22 bud
1044492 | ||
54882 (Autobud) | ||
1044492 | ||
54882 (Autobud) | ||
1044492 | ||
54882 (Autobud) | ||
1044492 | ||
54882 (Autobud) | ||
1044492 | ||
54882 (Autobud) | ||
1044492 | ||
54882 (Autobud) | ||
842639 | ||
54882 (Autobud) | ||
824031 | ||
54882 (Autobud) | ||
824031 | ||
54882 | ||
817465 | ||
902186 | ||
885789 | ||
1071912 |