2441/​810

Gertrud Vasegaard (f. Rønne 1913, d. 2007)

“Gemina”. Thekande af porcelæn dekoreret med blåglaserede mønstre. Forsynet med hank af bambus beviklet med flet. Stemplet monogram, 42/14621. Kgl. P. H. inkl. hank 22,5.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Indvendigt med brugstegn.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

54882 (Autobud) 1.400 DKK
824031 1.350 DKK
54882 (Autobud) 1.300 DKK
824031 1.250 DKK
54882 1.200 DKK
817465 1.150 DKK
902186 1.100 DKK
885789 1.050 DKK
1071912 1.000 DKK