2446/​798

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“AT 32”. Sofabord med stel af eg, to klapper og underliggende hylde af teak. Udført hos Andr. Tuck. H. 60. L. 67/94. B. 60.

Proveniens: Schæffergården.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Klap mangler i ene side.

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

19 bud

900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK