2014/13
Alexis Ancarcrona (f. 1825, d. 1901)
Fra den svenske skærgård. Sign. A. A. 71. Olie på lærred. 45×67.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 821, 2011 nr. 133.
Minimale krakeleringer og retoucheringer. Behov for let overfladerensning og let opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag