2439/193
Et par Canton emalje tekopper med låg, dekoreret i farver med drager og skyer. Kina, 19. årh. H. 8 cm. Diam. 9,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mange afslag og hårrevner.
Vurdering