2203/977
Georg Poulsen (f. Tranehuse, Djursland 1911, d. Odense 1997)
Havneparti med et fragtskib ved kaj. Sign. Georg. Olie på lærred. 33×46.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
11 bud