1742/10
Svensk rokoko spejl i ramme af forgyldt træ indlagt med spejlglas. 18. årh.s midte. H. 128. B. 58.
Alderstegn/patina. Udskæringer med enkelte småskader. Todelt spejlfelt; noget anløbent pga alder.
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag