1742/​10

Svensk rokoko spejl i ramme af forgyldt træ indlagt med spejlglas. 18. årh.s midte. H. 128. B. 58.

Alderstegn/patina. Udskæringer med enkelte småskader. Todelt spejlfelt; noget anløbent pga alder.

Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK

20.000 DKK