1709/755
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
Vase af mørkegrønt glas. Sign. monogram 1961, Holmegaard. Udført og mærket hos Holmegaard. H. 40.
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
14 bud