2008/577
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Arizovert”, 1972. Sign. Estéve, Ep. d'A. Litografi i farver. Lysmål 38×28.
Litteratur: Vallier nr. 62.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag